Exodermin krem – opinie, składniki, cena, gdzie kupić?

EXODERMIN – 50% CENA

Exodermin krem - opinie, składniki, cena, gdzie kupić?

Exodermin to naturalny preparat do stosowania zewnętrznego na skórę stóp i paznokcie. Krem wykazuje szereg właściwości i może okazać się cennym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego w walce z infekcjami grzybiczymi, suchością skóry i nieprzyjemnym zapachem.

Czy rzeczywiście jest skuteczny, czy to tylko oszustwo? Jak to działa i jakich rad powinienem przestrzegać? Gdzie mogę kupić oryginalną wersję kremu Exodermin? Czytaj dalej poniższe akapity, aby znaleźć odpowiedzi, których szukasz!

Produkt Exodermin jest również polecany jako codzienna pielęgnacja skóry obok higieny osobistej, charakteryzuje się szybkim wchłanianiem i delikatnością.

Exodermin: co to jest i jak działa?

Exodermin: co to jest i jak działa?

Exodermin jest kremem, który może być stosowany na skórę stóp i paznokcie zarówno jako codzienny kosmetyk pielęgnacyjny do higieny osobistej. Zaleca się go stosować w przypadku zakażeń grzybiczych, odwodnienia i suchości, nieprzyjemnego zapachu i świądu stóp. Formuła, oparta na doborze naturalnych składników, jak można również zobaczyć na oficjalnej stronie producenta, wydaje się być szczególnie delikatna, szybko wchłaniana i przeznaczona wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Nowy Exodermin jest dostępny w opakowaniu o pojemności 50 ml, które można przechowywać w temperaturze pokojowej i które można nabyć bez recepty lekarskiej, w kształcie tuby, idealnej do noszenia przy sobie, nawet w czasie podróży. Grzybica, znana również jako infekcje grzybicze, może wpływać na wygląd skóry i paznokci, ale także na samopoczucie ich funkcji.

W wielu przypadkach, oprócz konkretnych zabiegów, można zastosować naturalny krem, taki jak Exodermin, zawierający 4 składniki aktywne, bez substancji agresywnych i drażniących, alkoholu, parabenów, silikonów i nieprzyjemnych zapachów. Jego codzienne stosowanie może wspomóc dobre samopoczucie, piękno i funkcje skóry stóp i paznokci. Stosowanie pozwoli wzmocnić naturalne bariery ochronne, krążenie i mikrokrążenie, zrównoważyć pH skóry, zapewniając efekt nawilżenia, odświeżenia i ukojenia.

EXODERMIN – 50% CENA

Exodermin – jakie są zalety i efekty stosowania?

Formuła Exodermin może pomóc osobom cierpiącym na grzybicę stóp uzyskać wiele korzystnych właściwości i korzyści. Jego codzienne lub okazjonalne stosowanie może być również połączone z leczeniem w walce z grzybicą. Może być używane jako codzienne nawilżające wsparcie dla higieny osobistej i prawidłowych nawyków. Krem może pomóc zachować i poprawić:

 • funkcje skóry zewnętrznej
 • głębokie nawilżenie skóry właściwej
 • krążenie i mikrokrążenie
 • naturalne wzmocnienie barier ochronnych skóry
 • równowaga ph i mikrowłókien
 • funkcje komórek naskórka

Exodermin – jakie składniki zawiera formuła kremu?

Exodermin - jakie składniki zawiera formuła kremu?

Krem do zewnętrznego stosowania Exodermin wszystkie swoje właściwości opiera na doborze składu. W szczególności na 4 składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego, starannie dobranych przez producenta. Pełny wykaz Inci produktu znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania lub na odwrocie opakowania i zawiera:

 • ekstrakt z kwiatów rumianku pospolitego (chamomila recutita)
 • masło maślane (butyrospermum parkii)
 • olejek z liści pinus sylvestris
 • olejek z liści melaleuca alternifolia

Połączenie składników aktywnych może zapewnić możliwe działanie nawilżające, emolientowe i łagodzące w przypadku grzybicy skóry stóp i paznokci. Pomaga także w przypadku swędzenia i bólu. Może wspierać dobre samopoczucie ph skóry, jej nawilżenie i świeżość w przypadku nieprzyjemnych zapachów.

EXODERMIN – 50% CENA

Exodermin – czy istnieją przeciwwskazania lub skutki uboczne?

Krem powinien być stosowany tylko zewnętrznie i nie jest zalecany przy alergiach i gojących się ranach.

Exodermin nie ma szczególnych przeciwwskazań dzięki doborowi naturalnych składników aktywnych.

Exodermin – jak stosować? Instrukcja i ulotka

Exodermin - jak stosować? Instrukcja i ulotka

Nowy krem Exodermin jest szybki i łatwy w użyciu. Wygodny zarówno w domu, jak i w podróży dzięki niewielkim rozmiarom opakowania. Aby jak najlepiej wykorzystać formułę i spróbować uzyskać wszystkie opisane korzyści, wystarczy zastosować się do poniższych wskazówek:

 • umyć i osuszyć skórę stóp
 • nałożyć niewielką ilość kremu na skórę i paznokcie
 • wmasować aż do wchłonięcia
 • W najbliższym okresie należy unikać spłukiwania skóry.

Exodermin – opinie i recenzje z forum

Z zastosowania kremu Exodermin skorzystało również wielu nabywców, zarówno kobiet jak i mężczyzn, zmagających się z grzybicą. Opinie i recenzje można przeczytać na różnych forach internetowych, gdzie jest duża liczba zadowolonych doświadczeń, które wydają się wykluczać ryzyko marketingowej wpadki. Poniżej można przeczytać niektóre z indywidualnych doświadczeń:

“W przypadku moich infekcji grzybiczych stosuję się do wszystkich zaleceń mojego lekarza, a także codziennie nakładam Exodermin. Krem pomaga mi poprawić nawilżenie i zwalczać nieprzyjemne zapachy.

“Cierpię na łamliwe paznokcie i regularnie używam kremu Exodermin jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji higienicznej skóry. Polecam wszystkim!”

Exodermin – cena i gdzie kupić? Amazon, Apteka, Allegro

Exodermin - cena i gdzie kupić? Amazon, Apteka, Allegro

Exodermin, w jego oryginalnym formacie, można kupić na oficjalnej stronie producenta, gdzie można znaleźć wszystkie dogłębne informacje na temat jego składu, użytkowania i porady, opinie kupujących i bezpośredni formularz zamówienia.

EXODERMIN – 50% CENA

Aktualnie można zamówić Exodermin ze zniżką o 50% taniej. Uważaj na imitacje, które są sprzedawane na innych portalach jak Amazon.


Co to jest grzybica paznokci?

Grzybica paznokci u nóg, zwana również onychomikozą, to zbiorcza nazwa dla kilku mikroorganizmów, które mogą zainfekować jeden lub więcej paznokci u nóg, zgodnie z danymi Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Infekcja jest zazwyczaj wynikiem powierzchownego skaleczenia, pęknięcia lub otworu w okolicy paznokcia; przy takiej okazji grzyb może się wślizgnąć i rozprzestrzenić, powodując infekcję.

Infekcje mogą mieć różny przebieg, od łagodnego lub ledwo zauważalnego do ciężkiego, obejmującego wiele paznokci u stóp i powodującego ból lub deformację paznokcia.

Czy istnieją różne rodzaje grzybicy paznokci u stóp?

Istnieją trzy różne rodzaje grzybicy paznokci, William Spielfogel, DPM, dyrektor programu rezydencji w dziedzinie medycyny podologicznej i chirurgii w Lenox Hill Hospital-Northwell Health, mówi Health. Należą do nich: dystalna podpaznokciowa grzybica paznokci, biała powierzchowna grzybica paznokci i grzybica paznokci wywołana przez candida.

Uprościmy to dla Ciebie, mówiąc Ci, że pleśń i drożdże są w zasadzie zawsze winne.

Jeden rodzaj pleśni, znany jako dermatofity, rośnie tylko w strukturach wytwarzających keratynę, takich jak mieszki włosowe i paznokcie, mówi dr Ashley Jenkins, dermatolog z University of Missouri Health Care. Jest to dystalna podpaznokciowa grzybica paznokci, a dr Jenkins mówi, że jest ona odpowiedzialna za co najmniej 60% infekcji paznokci.

Inny rodzaj pleśni, biała powierzchowna grzybica paznokci, jest grzybem niedermatofitowym – co oznacza, że zaczyna się od zainfekowania górnej warstwy paznokcia, a nie mieszków włosowych. I wreszcie grzybica paznokci spowodowana jest przerostem drożdżaków – jest to najrzadziej spotykany rodzaj grzybicy paznokci, ale zdarza się.

Jak wygląda grzybica paznokci u stóp i jak się ją odczuwa?

Istnieje szereg objawów, które mogą wystąpić przy każdej infekcji grzybiczej paznokci u stóp, ale niektóre z najczęstszych to:

 • Pogrubienie paznokci
 • Żółknięcie, brązowienie lub odbarwienie
 • Kruszenie się paznokci
 • Nietypowe lub częste łamanie się paznokci
 • nietypowo ukształtowane paznokcie
 • Oddzielanie się paznokcia od łożyska
 • Ból
 • Przykry zapach lub nieprzyjemny zapach

Różne rodzaje infekcji często powodują różne objawy. Na przykład, wiele infekcji pleśniowych nie jest bardzo bolesnych, ale infekcje drożdżakowe mogą być; podobnie, możesz zauważyć ciemne nagromadzenie resztek pod paznokciem w przypadku grzybicy podpaznokciowej dystalnej, ale bardziej prawdopodobne jest, że zobaczysz białe plamy lub łaty na powierzchni paznokcia w przypadku grzybicy powierzchownej białej.

Co powoduje grzybicę paznokci u stóp?

Z drożdżami i pleśniami powodującymi grzybicę paznokci stóp stykamy się często, ale istnieje wiele powodów, dla których może dojść do zakażenia. Zazwyczaj najbardziej narażone są osoby z pęknięciami w paznokciach u stóp lub z osłabionymi paznokciami u stóp – czyli starsi dorośli, osoby z powierzchownymi urazami palców u stóp oraz osoby z pewnymi chorobami skóry, takimi jak łuszczyca.

Dr Jenkins twierdzi, że istnieją również inne czynniki ryzyka wystąpienia grzybicy paznokci u stóp, takie jak cukrzyca, stopa atlety w przeszłości lub osłabiony układ odpornościowy (spowodowany chorobą autoimmunologiczną lub przyjmowaniem leków immunosupresyjnych). “Jeśli grzyb jest wiszące wokół [w tych okolicznościach],” dodaje, “będzie pełzać pod paznokciem i rozprzestrzeniać.”

Możesz być również w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia grzyba paznokci u nóg, jeśli:

 • nosisz źle dopasowane buty
 • Masz słabe krążenie
 • Pocisz się więcej niż zwykle, zwłaszcza stopami
 • Jesteś mężczyzną
 • jesteś palaczem
 • spędzasz dużo czasu w wodzie lub chodzisz po wilgotnych pomieszczeniach (np. kryty basen)

Czy można zapobiec grzybicy paznokci?

Jeśli grzybica paznokci u stóp jest spowodowana czymś, na co masz wpływ (tzn. nie jest to choroba podstawowa), to tak. Można:

 • Nosić buty w miejscach publicznych, zwłaszcza takich, które są zwykle mokre, jak baseny i siłownie.
 • Utrzymywać urazy stóp w czystości i pod przykryciem do czasu ich wyleczenia.
 • Chronić swój ogólny stan zdrowia poprzez niepalenie i utrzymywanie zdrowej wagi.
 • Noś podtrzymujące i oddychające buty.

Możesz również zaobserwować zmniejszenie liczby ataków grzybicy paznokci u stóp, utrzymując paznokcie u stóp stale czyste, suche, przycięte i wolne od lakieru do paznokci (który może zatykać paznokcie i przyczyniać się do rozwoju grzybów).

EXODERMIN – 50% CENA

Exodermin krem - opinie, składniki, cena, gdzie kupić?

Dodaj komentarz