Imprezy kolarskie

Solid Logistics SKODA Poznań Bike Challenge 2014
Główne informacje

13 września 2014 r. Poznań został rowerową stolicą Polski. Na starcie Bike Challenge - pierwszego miejskiego wyścigu rowerowego, stanęło blisko 3 tys. zawodników. Wielkie rowerowe święto zapisało się w historii jako impreza pełna wrażeń.

W imprezie wystartować mógł każdy - przyciągnęła zarówno profesjonalistów na szosówkach, jak i amatorów. W boksach startowych, ramię w ramię, obok siebie stanęli wytrawni kolarze i rodzice z dziećmi w przyczepkach. Jedni zacięcie rywalizowali o czas, drudzy cieszyli się z możliwości wspólnego przejazdu, ruchliwymi na co dzień, tym razem dostępnymi wyłącznie dla nich, ulicami miasta. Najszybszym zawodnikiem na najdłuższej, 100-kilometrowej trasie został Łukasz Kisło z Leszna, który pokonał ten dystans w czasie 2:22:49. Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Zellner, przemierzając dużą pętlę z wynikiem 2:23:07. Medale trafiły jednak nie tylko do zwycięzców – otrzymali je wszyscy uczestnicy wyścigu, którzy pojawili się na mecie.

W Poznaniu udało się zorganizować imprezę, na której doskonale odnaleźli się użytkownicy szosówek, rowerów górskich, trekkingowych, miejskich a nawet rowerów poziomych. Możliwość wystartowania w takim wyścigu była dla wielu z nich wspaniałą przygodą. Widok blisko 3 tysięcy zawodników na starcie pozostanie wszystkim na długo w pamięci.