Aquathlony

ENEA Tri Tour Aquathlon 2014
Główne informacje

Próba generalna przed ENEA Poznań Triathlon, czyli ENEA Tri Tour Aquathlon już za nami. Najlepszą formę podczas zawodów nad Maltą zaprezentowali Robert Czysz z czasem 38 minut 06 sekund i Martyna Chlebosz z czasem 48 min 21 sekund (jako najlepsza kobieta). Niedzielna rywalizacja była również ostatnią odsłoną walki o Puchar Poznania w Multisporcie.
Podium ENEA Tri Tour Aquathlon uzupełnili: drugi – Paweł Troka oraz trzeci – Marek Dembiński. Wśród pań w najlepszej trójce uplasowały się też: druga - Michalina Wardęga a trzecie miejsce przyznano ex aequo Aleksandrze Nowak i Agnieszce Pelc-Wanielista. Natomiast  w rywalizacji o Puchar Poznania w Multisporcie zwycięzcą został Paweł Troka, a w klasyfikacji kobiet bezkonkurencyjna okazała się Martyna Chlebosz. Każdy uczestnik niedzielnych zawodów przepłynął 1 km oraz przebiegł 5,5 km wokół Jeziora Maltańskiego.
Na temat ENEA Tri Tour Aquathlon wypowiedział się Paweł Troka - Zawody były krótkie i szybkie, zwyciężyła młodość.Ostatnią imprezę przed ENEA Poznań Triathlon podsumował Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport oraz współorganizator ENEA Tri Tour Aquathlon. – Dzisiejsze zawody pozwoliły uczestnikom przetestować trasę pływacką i biegową przed ENEA Poznań Triathlon. Zdobyte doświadczenie może zaprocentować podczas imprezy docelowej, która odbędzie się już 26 i 27 lipca – dodał Wojciech Kruczyński.
Każdy, kto ukończył zawody mógł liczyć medal, a dla najlepszych przewidziano nagrody rzeczowe. Zdobywcy miejsc na podium w poszczególnych kategoriach otrzymali okolicznościowe puchary.  Dzięki współpracy z Firmą  Karlik – Autoryzowanym Dealerem Volvo, dla najszybszego zawodnika i zawodniczki przewidziano też samochód Volvo V40 Cross Country na weekend.