Aquathlony

Enea Tri Tour Challenge Swim
Informacje ogólne

28 czerwca odbędzie się kolejna impreza pod nazwą Enea Tri Tour Challenge Swim. To kolejna runda z cyklu Road to Enea Challenge Poznań, czyli cyklu różnorodnych imprez przygotowujących do lipcowego święta triathlonu w Poznaniu. Tym razem zawodnicy zmierzą się z konkurencją pływacką. Dystans jaki będą mieli do pokonania zawodnicy to wymagające 3800 metrów.

Start etapu pływackiego odbędzie się na plaży kąpieliska nad Jeziorem Maltańskim. Podczas rywalizacji w wodze triathloniści pokonają dwie pętle po 1900 m każda. Zawody będą idealną rozgrzewką przed Enea Challenge Poznań, ponieważ każdy z uczestników będzie miał niepowtarzalną okazję zapoznać się z trasami lipcowych zawodów.

Enea Tri Tour Challenge Swim to 4. etap rywalizacji o Puchar Firmy Karlik w Multisporcie. Ta wyjątkowa rywalizacja rozgrywa się w ramach Road to Enea Challenge Poznań, a w jej skład wchodzą cztery imprezy (wcześniej pasjonaci triathlonu walczyli o pucharowe punkty w ramach – Enea Tri Tour Challenge Poznań Women Run, Enea Tri Tour CrossDuathlon oraz Enea Tri Tour Aquathlon). Aby zostać sklasyfikowanym w walce o Puchar Firmy Karlik w Multisporcie, należy wziąć udział w przynajmniej trzech imprezach, wchodzących w jego skład. Aktualna klasyfikacja po 3 etapach jest dostępna w zakładce klasyfikacja kazdej z imprez.

Liczba miejsc w Enea Tri Tour Challenge Swim jest ograniczona (tylko 100 osób).

Opłata startowa wynosi 30zł. Każdy z uczestników ma również okazję na kupno wyjątkowej koszulki technicznej za jedyne 29 zł.