Triathlony

PRIME FOOD Triathlon Przechlewo 2014
Główne informacje

Już 6 i 7 września 2014 roku odbędzie się druga edycja Triathlonu Przechlewo! Po rewelacyjnych ocenach pierwszej edycji, ponownie spotkamy się w malowniczej scenerii Kaszub, by zmierzyć się z jednym z dwóch dystansów – długim i krótkim.
Triathloniści wystartują w jeziorze Końskie, aby przepłynąć jedną bądź dwie pętle o długości 0,95km. Podczas dwóch lub czterech pętli kolarskich sportowcy będą rywalizować na płaskim i szybkim asfalcie. Na zakończenie zmagań zawodnicy będą mieli do pokonania jedną bądź dwie pętle po 10,55km biegu, na który składa się trasa w pięknym rejonie Przechlewa.

Ponad 2 tys. litrów napojów, ponad 1,2 tony owoców, 2 tys. sztuk hamburgerów i gorący doping kibiców dla około 700 uczestników (razem ze sztafetami) – tak w skrócie można podsumować zakończony z sukcesem Prime Food Triathlon Przechlewo 2014. Każdy, kto w pierwszy weekend września pojawił się nad Jeziorem Końskim mógł poczuć niepowtarzalną atmosferę ostatniej w tym roku imprezy z cyklu ENEA Tri Tour.

Uczestnicy Prime Food Triathlon Przechlewo startowali indywidualnie albo zespołach Nowością była bowiem rywalizacja sztafet składających się z trzech osób, z których każda zmierzyła się z inną konkurencją. Triathloniści pokonali 1,9 km pływania, 90 km etapu rowerowego na trasie Przechlewo – Rzeczenica oraz ok. 21,1 km biegu albo dystans o połowę krótszy.