Triathlony

Unity Line Triathlon Szczecin 2014
Główne informacje

Triathlon Szczecin to nowa impreza na triathlonowej mapie Polski, jednak już od samego początku cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród zawodników.
Triathlon Szczecin to impreza na najwyższym poziomie z bogatym programem przygotowanym specjalnie z myślą o zawodnikach, ich rodzinach, przyjaciołach i kibicach. Etap pływacki odbył się w rzece Odrze, a strefy startu, zmian i mety umiejscowione były w pobliży Wałów Chrobrego. Trasy te, szczególnie biegowa, w dużej mierze przebiegały przez centrum miasta, co zdecydowanie sprzyjało uczestnictwu kibiców w zawodach. Każdy zawodnik wie, że udział kibiców w zawodach jest niesłychanie ważny i pomocny.
Triathlon Szczecin to zawody, które na jeden dzień zawładnęły miastem i zapadły w pamięci zawodników i mieszkańców Szczecina na długie miesiące.

Unity Line Triathlon Szczecin można zaliczyć do grona jednego z najważniejszych zawodów w województwie zachodniopomorskim. Nie zabrakło prawdziwych sportowych emocji, głośnego dopingu kibiców i wielu innych elementów, które towarzyszą wielkim wydarzeniom sportowym. Widać to również w podsumowaniu imprezy – triathloniści potrzebowali m.in. ok. 3000 litrów napojów. Po każdym wydarzeniu sportowym zawsze najbardziej pamięta się zwycięzców. Tutaj było ich wielu, bo niemal 500. Każdy, kto wystartował, pokonał własne słabości i dobiegł do mety może nazwać się nie tylko „człowiekiem z żelaza”, ale również zwycięzcą. Podziw należy się też wszystkim uczestnikom, którzy zmierzyli się z wymagającą trasą.

Debiut Unity Line Triathlon Szczecin nie byłby możliwy bez zaangażowania służb mundurowych, medycznych i pracowników ochrony. Imprezę wsparło ponadto ok. 100 wolontariuszy z całej Polski oraz wielu sponsorów i partnerów. Dzięki współpracy z Unity Line uczestnicy mogli uzupełnić kalorie podczas pasta party i w strefie finishera. Podczas pasta party potrzebne było ponad 250 kg makaronu i prawie 400 kg sosów. Natomiast w strefie finishera na zawodników (oprócz specjalnego basenu i relaksujących masaży) czekało też wyżywienie. Po skończonej rywalizacji uczestnicy zjedli 1000 hamburgerów i 1500 naleśników. Nie zabrakło też złocistego napoju.

Podczas, gdy uczestnicy rywalizowali na trasie, tuż obok strefy zmian rozgrywał się nietypowy duathlon. Wieczorem na zakończenie imprezy wystąpił MEZO – muzyk, a zarazem wielki pasjonat sportu, który swoim występem idealnie wpisał się w klimat szczecińskiej imprezy. Debiutancki Unity Line Triathlon Szczecin zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.
Unity Line Triathlon Szczecin był jedną z 7 imprez odbywających się w ramach cyklu ENEA Tri Tour obejmującego m.in. ENEA Poznań Triathlon czy Prime Food Triathlon Przechlewo.

Współorganizatorami imprezy byli Miasto Szczecin i Endu Sport; sponsorem tytularnym – Unity Line, a sponsorem oficjalnym – Swanson. Ambasadorami zawodów byli Mateusz Sawrymowicz i Marek Kolbowicz. Sponsorem tytularnym cyklu jest ENEA, a sponsorem głównym – Firma Karlik – Autoryzowany Dealer Volvo. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.triathlonszczecin.pl.

Wyniki:
http://w.sts-timing.pl/pliki/wyniki_szczecindlugi2014.pdf
http://w.sts-timing.pl/pliki/wyniki_szczecinkrotki2014.pdf