Triathlony

Enea Challenge Poznań 2016
Enea Challenge Poznań 2016
Przed nami czwarta już edycja poznańskiego triathlonu, po raz drugi organizowana pod egidą Challenge Family - najszybciej się rozwijającej organizacji triathlonowej na świecie.
 
To jedno z najważniejszych i najbardziej liczących się wydarzeń triathlonowych w tej części Europy. W poprzednich latach pełna emocji rywalizacja w stolicy Wielkopolski rozgrywała się na dystansie „połówki” (113 km) i „ćwiartki”; w tym roku po raz pierwszy odbędzie się wyścig na bardzo wymagającym dystansie 226 km. Każdy z zawodników będzie miał do pokonania 3,8 km w jeziorze Malta, szybką i płaską 180-kilometrową trasę kolarską i pełen maraton - 42,2 km biegu ulicami zabytkowej dzielnicy Poznania.
 
Co dla wielu najważniejsze i co zapewni nam niezwykłe, niezapomniane widowisko, to fakt, że w ramach ENEA Challenge Poznań 2016 odbędą się oficjalne Mistrzostwa Europy ETU w triathlonie na dystansie długim. W Poznaniu o tytuł mistrzowski będą więc walczyć zawodnicy z całej Europy, triathlonowa „pierwsza liga” - to niepowtarzalna okazja, by rywalizować z nimi na jednej trasie. O tytuł najlepszego triathlonisty na Starym Kontynencie będą walczyli zawodnicy z aż 33 krajów, m.in. Hiszpanii, Portugalii, Rosji, Irlandii i Niemiec.