Inne

Enea Tri Tour TriKids
Informacje ogólne

Już 11 stycznia rusza program skierowany do dzieci szkół podstawowych w klasach 1-3 pod nazwą Enea Tri Tour TriKids.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się Enea Tri Tour TriKids – program skierowany do poznańskich szkół podstawowych, którego celem jest promocja triathlonu oraz zdrowego stylu życia. Specjalne lekcje pokazowe przeprowadzą legendy polskiego triathlonu – Kacper Adam (wielokrotny Mistrz Polski, rekordzista Polski na dystansie średnim) oraz Bogumił Głuszkowski (wicemistrz Europy w kategorii wiekowej z 2014 roku oraz jeden z najlepszych trenerów w kraju).

Zawodnicy przeprowadzą zajęcia z dziećmi, podczas których opowiedzą o tym jak ważny jest zdrowy tryb życia, jak realizują swoje marzenia poprzez sport oraz przede wszystkim przedstawią dyscyplinę jaką jest triathlon. Na koniec każdej lekcji zostanie przeprowadzona krótka triathlonowa rozgrzewka. Wszystkie dzieci, które wezmą udział w zajęciach otrzymają pakiety triathlonowych upominków od sponsorów przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Drugą część programu Enea Tri Kids stanowi konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 6-9 lat. Aby wziąć w nim udział najmłodsi będą musieli narysować sylwetkę triathlonisty rywalizującego w Poznaniu podczas Enea Challenge Poznań 2016. Najlepsze prace w każdej z czterech kategorii wiekowej, które wyłoni głosowanie internetowe, zostaną nagrodzone rowerem ufundowanym przez firmę Endu Sport.