Aquathlony

Enea Tri Tour Aquathlon 2015
Główne informacje

17 maja odbędzie się kolejne święto dla miłośników triathlonu. Enea Tri Tour Aquathlon to już 9. runda Road to Enea Challenge Poznań, czyli cyklu różnorodnych imprez przygotowujących do lipcowego święta triathlonu w Poznaniu. Tym razem zawodnicy zmierzą się aquathlonie, czyli połączeniu pływania i biegania. Co warto podkreślić będą to pierwsze tegoroczne zawody z akcentem pływackim nad Jeziorem Maltańskim.

Start etapu pływackiego odbędzie się na plaży kąpieliska nad Jeziorem Maltańskim. Podczas rywalizacji w wodze triathloniści pokonają 1500m pętlę. Następnie zawodnicy pokonają 6,8 km trasy biegowej wokół poznańskiej Malty. Zawody będą idealną rozgrzewką przed Enea Challenge Poznań, ponieważ każdy z uczestników będzie miał niepowtarzalną okazję zapoznać się z trasami lipcowych zawodów.

Enea Tri Tour Aquathlon to również 3. etap rywalizacji o Puchar Firmy Karlik w Multisporcie. Ta wyjątkowa rywalizacja rozgrywa się w ramach Road to Enea Challenge Poznań, a w jej skład wchodzą cztery imprezy (wcześniej pasjonaci triathlonu walczyli o pucharowe punkty w ramach – Enea Tri Tour Challenge Poznań Women Run oraz Enea Tri Tour CrossDuathlon). Aby zostać sklasyfikowanym w walce o Puchar Firmy Karlik w Multisporcie, należy wziąć udział w przynajmniej trzech imprezach, wchodzących w jego skład.

Liczba miejsc w Enea Tri Tour Aquathlon jest ograniczona (tylko 100 osób), więc znając frekwencję z poprzednich imprez Road To Enea Challenge Poznań lepiej nie zwlekać z zapisami.

Opłata startowa wynosi 40zł. Każdy z uczestników ma również okazję na kupno wyjątkowej koszulki technicznej za jedyne 29 zł.