Triathlony

ENEA Challenge Poznań 2015
Główne informacje
Enea Challenge Poznań 2015 był rekordowym wydarzeniem. Na największe w Polsce zawody triathlonowe złożyły się rekordowa liczba uczestników, najszybszy czas w historii polskich zawodów triathlonowych, ilość wytworzonej pozytywnej energii oraz niepowtarzalna atmosfera nad poznańską Maltą.

Impreza, która odbyła się w miniony weekend (24-26 lipca) w Poznaniu była prawdziwym świętem sportu. Wszystko zaczęło się już w piątek od tradycyjnych w cyklu Enea Tri Tour zawodów dla najmłodszych. W tegorocznym Enea Challenge KIDS Triathlon wystartowało aż 123 młodych zawodników. Pozytywne sportowe emocje oraz mnóstwo uśmiechów były dobrymi prognostykami przed  sobotnią i niedzielną rywalizacją. Jeszcze tego samego dnia niemal 100 śmiałków zdecydowało się na udział w Enea Challenge Family Run i zapoznało się z trasą biegową triathlonu w warunkach startowych. Wieczorem przed publicznością, która szczelnie wypełniła trybuny Toru Regatowego, zagrał legendarny wokalista Genesis – Ray Wilson. Energetyczna dawka rocka w najlepszym wydaniu była doskonałym wstępem do tego, co miało się wydarzyć w sobotę i niedzielę.

Podczas minionego weekendu triathloniści wraz z kibicami wytworzyli 22453,6 kWh energii. Na tę liczbę złożył się zarówno wysiłek sportowy uczestników Enea Challenge Poznań, jak i aktywności ponad 1550 kibiców bawiących się w specjalnej strefie kibica. Biorąc pod uwagę, że przeciętna 3-osobowa rodzina zużywa rocznie ok. 1700 kWh to przez weekend wytworzono energię wystarczającą dla 13 rodzin na najbliższy rok. W strefie ENERGIA+ Aktywne życie wszyscy mogli poczuć się jak triathloniści, po zajęciach sportowych m.in. z zumby, jogi i taekwondo mogli przenieść się do darmowej Strefy Finiszera, gdzie czekały na nich zdrowe przekąski.

Dodatkowo, każdego dnia Enea Challenge Poznań można było podziwiać efektowne pokazy flyboard. W niedzielę, tuż przed startem na dystansie średnim, popis swoich nieprzeciętnych możliwości dali członkowie akrobatycznej grupy lotniczej Żelazny.