Jak znaleźć dobrego adwokata?

2018-12-24

Gdy pojawiają się problemy prawne, warto zwrócić się do specjalisty w tej dziedzinie. Najczęściej wybór pada wówczas na kancelarie adwokackie. Jak wybrać dobrego adwokata, który będzie mógł zapewnić nam wsparcie na najwyższym poziomie?

 

W Polsce działa wiele kancelarii adwokackich. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki internetowej słowo takie jak „adwokat http://adwokatpelinski.pl/”, a także dodać do niego nazwę interesującej nas miejscowości, aby zobaczyć, jak wiele adresów jest do dyspozycji.

 

Nie każda kancelaria adwokacka może być jednak nazwana kancelarią dobrą. Kim dokładnie będzie dobry adwokat i w jaki sposób można go znaleźć?

 

Dobry adwokat – czyli jaki?

Oczywiście, dobry adwokat to taki, który będzie w stanie zapewnić swojemu klientowi obsługę na najwyższym poziomie – fachowo mu doradzi, przygotuje właściwe pisma, wygra jego sprawę, a przy tym nie będzie również bardzo drogi.

 

Dobry adwokat to również specjalista w swojej dziedzinie. Chociaż na studiach prawniczych przyszli adwokaci zapoznają się z każdą dziedziną prawa, to jednak potem decydują się na konkretne specjalizacje. Wobec tego wtedy, gdy potrzebujemy wsparcia przy rozwodzie albo walce o dziecko, potrzebny będzie nam adwokat mający doświadczenie w dziedzinie prawa rodzinnego i opiekuńczego.

 

Ponadto dobry adwokat to taki, który ma wielu zadowolonych klientów – wynika to z jego wiedzy i doświadczenia oraz z podejścia do klientów decydujących się na jego usługi.

 

Powinien być zaangażowany w problemy swoich klientów, powinien zapewniać im miłą i profesjonalną obsługę, powinien być łatwo dostępny – można zauważyć to już podczas pierwszego kontaktu.

 

Oczywiście, liczy się także szereg innych detali, które powodują, że dany prawnik rzeczywiście jest godny polecenia – poniżej zarysowaliśmy tylko niektóre z nich.

 

Gdzie szukać dobrych adwokatów?

Gdy chcemy, aby pomógł nam rzeczywiście dobry adwokat, powinniśmy przede wszystkim poświęcić czas na sprawdzenie różnych ofert. Obecnie to znacznie łatwiejsze niż kiedyś, ponieważ do dyspozycji mamy internet.

 

Za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej można bardzo łatwo zapoznać się z różnymi ofertami kancelarii adwokackich z całego kraju. Na ich stronach WWW można dowiedzieć się więcej o zakresie oferowanych usług i specjalizacjach, o doświadczeniu, można też znaleźć referencje od klientów.

 

Pomoc w wyborze dobrego adwokata można znaleźć też za pośrednictwem mediów społecznościowych i forów internetowych. Ich użytkownicy wymieniają się pomiędzy sobą opiniami na temat prawników i mogą doradzić, z których usług są zadowoleni, a z których wprost przeciwnie.

 

Czy dobry adwokat musi być drogi?

Często można spotkać się z przekonaniem, że za dobrego adwokata naprawdę trzeba zapłacić bardzo dużo.

 

Rzeczywiście, renomowane kancelarie prawne to większy koszt dla klienta, ale nie oznacza to, że trzeba płacić fortunę, aby otrzymać fachową poradę.

 

Warto jednak pamiętać o tym, aby przy poszukiwaniu odpowiedniego specjalisty nie kierować się tylko i wyłącznie cennikiem jego usług. Najniższa cena może oznaczać niższą jakość usług, więc czasami warto dopłacić, aby otrzymać wsparcie na najwyższym poziomie.