Jak wyleczyć się z pasożytów?

2018-12-19

Pasożyty to wcale nie taki rzadki problem. Okazuje się, że bardzo często pojawiają się wśród przedszkolaków i bywają naprawdę trudne do opanowania ze względu na szybkie przekazywanie i rozmnażanie. Jak wygląda leczenie chorób pasożytniczych? Jak możemy sobie poradzić, gdy zdiagnozujemy pasożyty u dziecka lub u siebie?


Przede wszystkim, bardzo ważne jest, by leczenie chorób pasożytniczych http://www.esccap.pl/ obejmowało nie tylko zdiagnozowaną osobę, ale także wszystkich jej domowników czy współlokatorów. Prawdą jest, że znacznie szybciej łapiemy pasożyty od swoich bliskich niż przypadkowych ludzi.


Pasożyty - metody leczenia


LEKI KONWENCJONALNE


Istotna informacja jest taka, że leki konwencjonalne pomagają pozbyć się z organizmu jedynie żywych robaków. Zatem po ich spożyciu dalej musimy walczyć z jajami oraz larwami, z których wkrótce wylęgną się kolejne osobniki. Dlatego właśnie leczenie chorób pasożytniczych lekami odbywa się w seriach rozłożonych co kilka- kilkanaście dni. Pamiętaj, by stosować je po wcześniejszej konsultacji z lekarzem, bo większość z nich bardzo obciąża wątrobę i może być niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci lub kobiet w ciąży.


HOMEOPATIA


Leczenie chorób pasożytniczych poprzez homeopatię jest bardzo delikatne i zakłada głównie ponowne uzyskanie równowagi organizmu. Obejmuje nie tylko przyjmowanie indywidualnie dobranych leków, ale także oczyszczenie ciała z toksyn i zastosowanie prawidłowej diety. Homeopaci radzą zrezygnować z cukru i mięsa, a także ograniczyć pieczywo, mleko i nabiał w ogóle.


BIOREZONANS AKTYWNY


Bezbolesne leczenie chorób pasożytniczych może odbywać się także metodą biorezonansu. To 3-5 zabiegów, które powtarzane są z tygodniową częstotliwością. Metoda ta jest w pełni bezpieczna.


ZIOŁA


Leczenie chorób pasożytniczych może przebiegać również zupełnie naturalne, choć warto podkreślić, że nie zawsze będzie to skuteczne, a nawet może być niebezpieczne. Niektóre pasożyty, bojąc się zastosowanych ziół, mogą usunąć się z układu pokarmowego do bezpieczniejszej części organizmu. W konsekwencji larwy mogą pojawić się w płucach czy mózgu, co niesie za sobą naprawdę poważne konsekwencje dla zdrowia człowieka.


PESTKI DYNI


Mało znany, a sprawdzony sposób na walkę z pasożytami to zjedzenie na czczo kilku świeżych pestek dyni. Zawierają one w sobie kukurbitacynę. Ta zaś bardzo niekorzystnie wpływa na układ nerwowy pasożytów i przyspiesza ich usuwanie z ludzkiego organizmu. To także dodatkowa forma oczyszczenia z innych toksyn, które w nim zalegają.


To oczywiście nie wszystko. Leczenie chorób pasożytniczych może odbywać się również za pomocą lewatywy czy balsamu kapucyńskiego. Odrobaczenie może przebiegać także za pomocą czosnku, łupiny orzecha czarnego, oleju z oregano czy jagód. Ważne jest, by w ogóle zacząć działać, a najlepiej skonsultować się z lekarzem, który indywidualnie dobierze prawidłową formę leczenia. Czasem samodzielne działanie może przynieść sporo szkód, których przecież chcemy za wszelką cenę uniknąć. Pamiętaj, że leczenie chorób pasożytniczych, niezależnie od wybranej formy, musi iść w parze z dokładnym posprzątaniem mieszkania i wypraniem bielizny w bardzo wysokiej temperaturze.