Jak wybrać adwokata do rozwodu?

2019-01-10

Właśnie dowiedziałeś się o zdradzie, odkryłeś coś, co sprawiło, że dłużej nie możesz być ze swoim stałym partnerem - mężem lub żoną? A może sam dopuściłeś się zdrady, przestałeś czuć to, co cię przy tej osobie trzymało, po prostu chcesz odejść? Przed tobą wiele bardzo trudnych rozmów i niełatwych decyzji. Rozwody nigdy nie są łatwe i zawsze towarzyszą im dość spore emocje. Jest naprawdę dobrze, jeśli obie strony są co do niego zgodne. Bywa jednak, że rozwody ciągną się miesiącami. Dorośli nie potrafią dojść do porozumienia w sprawie majątku, dzieci czy winy. W takiej sytuacji niezbędna jest pomoc prawnika. Jak jednak wybrać właściwego? Czy wpisanie w google “Rozwody Zielona Góra http://adwokatpelinski.pl/rozwody/“ to dobry pomysł?


Od czegoś trzeba zacząć i szukanie w sieci może okazać się naprawdę strzałem w 10, jeśli przy ostatecznym wyborze jednego spośród wszystkich znalezionych pod hasłem “Rozwody Zielona Góra” weźmiesz pod uwagę kilka istotnych kwestii. Na co zwrócić uwagę, wybierając adwokata do rozwodu?


Rozwody - jak wybrać najlepszego adwokata?


Nie cena, nie opinie innych, nie renoma kancelarii. Najważniejsze przy wyborze adwokata jest doświadczenie. To właśnie dzięki niemu adwokat jest przygotowany niemal na wszystko, co może wydarzyć się podczas sprawy rozwodowej. Bądź bowiem pewny, że ciebie coś zaskoczy - słowa współmałżonka, twoje emocjonalne reakcje, stronniczość sędziego… Dobry adwokat, dla którego ludzkie rozwody to codzienność, na większość tych rzeczy przygotuje cię już na długo przed wejściem na salę rozpraw. To bardzo ważne, bo na sali sądowej wiele rzeczy jest bardzo niewskazane.


Istotne jest również, byś przed wyborem jednego spośród wszystkich znalezionych pod hasłem “Rozwody Zielona Góra”, sprawdził, który z nich specjalizuje się dokładnie w prawie rodzinnym. Musisz mieć świadomość, że prawo niemal nieustannie się zmienia. Prawnik, który sugeruje w swojej ofercie, że jest bardzo dobry we wszystkich gałęziach prawa, niemal z pewnością kłamie. Szanse na to, że jest omnibusem, są naprawdę niewielkie - dlatego lepiej zaufać temu, który specjalizuje się dokładnie w prawie rodzinnym, a rozwody to jego chleb powszedni.


Nie bez znaczenia jest też pierwsze wrażenie, jakie robi na tobie kancelaria czy sam prawnik. Jeśli czujesz się w tym miejscu nieswojo i nie masz wrażenia, że cała uwaga twojego przyszłego reprezentanta w sprawach sądowych jest skupiona na tobie, to nie jest dobry wybór. Pamiętaj, że rozwód i tak przyprawi ci wielu nieprzyjemnych emocji, więc nie potrzebujesz dodatkowego stresu wynikającego z braku poczucia bezpieczeństwa, które powinien dać ci twój adwokat.


Pamiętaj też, że prawnik nie występuje w kancelarii ani na sali sądowej prywatnie. Nie powinieneś zatem przejmować się tym, co o tobie pomyśli, a po prostu powiedzieć mu wszystko, co jest istotne dla twojej sprawy. Bardzo ważna jest dwukierunkowa szczerość na linii klient-prawnik. Adwokat, którego wybrałeś spośród wszystkich znalezionych pod hasłem “Rozwody Zielona Góra” musi przedstawić ci twoją sytuację w taki sposób, byś zrozumiał, jakie masz rozwiązania - oczywiście tylko te zgodne z literą prawa. Żaden prawnik nie ma prawa obiecywać ci rzeczy niemożliwych, czasem zatem będzie musiał sprowadzić cię na ziemię.