Dobry ortodonta - czym kierować się przy wyborze?

2018-12-19

Wady zgryzu to dość powszechny problem wśród Polaków. Niestety, z powodu równie powszechnej dentofobii, wielu z nas nie decyduje się z nim walczyć. Warto pamiętać, że problemy ze zgryzem i krzywymi zębami to nie tylko mało estetyczny problem - to przede wszystkim tworzenie w jamie ustnej idealnych warunków, które pozwolą rozwijać się w niej licznym bakteriom. Ponadto, wady zgryzu wpływają na naszą mowę. Jak jednak wybrać najlepszego specjalistę, gdy po wpisaniu w okienko wyszukiwarki “dobry ortodonta Warszawa http://dobryortodontawarszawa.pl/“ Internet proponuje nam tysiące niemal identycznych na pierwszy rzut oka ofert?


Leczenia wady zgryzu nie możesz zostawiać na potem. Rzeczywiście, krzywe zęby powodują liczne problemy z ich stanem ogólnym i sprawiają, że stajemy się mniej pewni siebie w kontaktach z innymi. Na szczęście współczesne gabinety są doskonale wyposażone, a lekarze posiadają ogromną wiedzę. W ostatnich latach ortodoncja bardzo się rozwinęła, proponując wiele nowych form walki z wadami zgryzu - nie tylko skutecznych, ale także znacznie mniej bolesnych i szybszych. Ważne jednak, byś znalazł właściwy gabinet. Czym się kierować przy wyborze spomiędzy setek propozycji, które znalazłeś pod hasłem “dobry ortodonta Warszawa”?


Jak wybrać dobrego ortodontę?


SPRAWDŹ OPINIE


Może masz znajomych, którzy walczyli z wadą zgryzu? Pewnie nawet o tym nie wiesz, bo i oni zdążyli już niemal o tym zapomnieć. Może jednak będą w stanie polecić ci sprawdzonego ortodontę z Warszawy, który zajmie się twoimi zębami fachowo i w rozsądnej cenie.


Dobry ortodonta z Warszawy z pewnością będzie miał w sieci mnóstwo pozytywnych opinii. Żyjemy w dobie social media, a aparat na zęby najczęściej zakładają ludzie młodzi, którzy codziennie spędzają po kilka godzin w Internecie. To właśnie tu wyszukują knajpy, lekarzy czy sklepy, dlatego bardzo cenne dla nich jest wystawianie opinii. Pamiętaj, by nie wierzyć im bezgranicznie, bo jednak w sieci różnie z prawdomównością bywa, jednak mogą stać się one dla ciebie cenną wskazówką, która ułatwi ci przesiewanie wyników spod hasła “dobry ortodonta Warszawa”.


UPEWNIJ SIĘ, CZY DASZ RADĘ DOJECHAĆ


Lokalizacja ma ogromne znaczenie. “Dobry ortodonta z Warszawy” może oznaczać ortodontę z Mokotowa lub Służewca. Czy jednak bez trudu dostaniesz się tam z Bielan? Pamiętaj, że przez cały okres leczenie twoich zębów, ortodonta będzie chciał się z tobą spotkać średnio co około 5 tygodni. I tak przez 3 lata. Upewnij się zatem, czy jesteś w stanie dojeżdżać taki kawał drogi. Spróbuj ograniczyć wyniki wyszukiwania do swoich okolic - może się okazać, że wśród przyjmujących tu ortodontów jest ten, który spełni twoje wymagania i któremu zaufasz, oddając w jego ręce swoje uzębienie.


ZAUFAJ PIERWSZEMU WRAŻENIU


Kiedy już wybierzesz, który ortodonta z Warszawy ma zająć się twoją wadą zgryzu, umów się na pierwszą wizytę. Sprawdź, czy nie masz żadnych zastrzeżeń co do jakości samego gabinetu - zobacz, czy jest czysto i schludnie. Pierwsza wizyta u ortodonty ma służyć również temu, byś go odrobinę poznał. Powinien nie tylko wykonać rentgen i zaproponować ci jakąś drogę leczenia, ale przede wszystkim być gotowym odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania. Pamiętaj, że masz do nich prawo - to ty powierzasz swoje zdrowie w jego ręce i musisz mieć pewność, że jesteś w stanie mu zaufać. Będziecie widywali się dość regularnie przez około 3 lata, więc musisz czuć się swobodnie.