Czym jest coaching motywacyjny?

2018-12-21

Obecnie coaching motywacyjny jest bardzo modny. Trenerzy pojawiają się na facebooku, w sieci, na licznych konferencjach i publicznych, bezpłatnych wystąpieniach. Czy to rzeczywiście wartościowe? Czy naprawdę warto zainteresować się, czym jest coaching motywacyjny? Rozwiewamy wątpliwości.


Okazuje się, że problem ludzi polega na braku wiary we własne możliwości, który prowadzi do tego, że nie widzimy w życiu motywacji, by osiągnąć nasze cele. Odkładamy je na potem, uznając je za nierealne i wygórowane. Coaching motywacyjny http://tomaszkalko.pl/oferta/mowy-motywacyjne/ jest właśnie po to, by uświadomić ludziom, że każdy ma motywację do tego, by podejmować działanie mające na celu trwałą zmianę życia na lepsze. Co ciekawe, swoje założenia opiera na biochemii i działaniu hormonów, które przecież są z człowiekiem od jego narodzin aż do grobowej deski. Jeśli zatem nie zmagasz się ze stwierdzonymi zaburzeniami w psychice lub w gospodarce hormonalnej, na pewno jest coś, co cię napędza i motywuje. Musisz jedynie to w sobie odkryć. I działać.


Skąd wziął się problem z motywacją u ludzi?


Motywacja to po prostu rodzaj energii wewnętrznej, która pcha cię do działania. Możesz motywację poświęcać pracy, swoim największym pasjom, rodzinie czy każdej innej aktywności, w tym również marudzenie i utknięcie w roli ofiary, która nie ma szans na normalne życie. Głównym problemem ludzi jest właśnie nieprawidłowe ukierunkowanie swojej naturalnej energii i tym właśnie zajmuje się coaching motywacyjny. Trener przechodzi przez szkolenie z tobą, by nauczyć cię widzieć twój motyw na życie.


Coaching motywacyjny otwiera twoje oczy na to, co dla ciebie najważniejsze i o co tak naprawdę chcesz walczyć. To istotne, bo tylko mają prawdziwe pragnienia i potrzebę ich realizacji, możemy czuć się dobrze we własnym życiu, spełniać swoje pragnienia i odnajdywać w codzienności siłę do dalszego działania. Coaching motywacyjny ma również na celu nauczenie nas wyzbycia się z życia tego, co jest w nim zbędne - błędnych przekonań, potrzeby porównywania się z innymi, strachu przed działaniem. W czasie szkolenia motywacyjnego trener pokazuje ci twoje blokady i pozwala je skutecznie usunąć z twojego życia, byś mógł wykorzystać w pełni swój naturalny potencjał.


Świat nie jest prosty. Na wyciągnięcie ręki mamy szereg szans, które kuszą. Wcale nie jest łatwo odnaleźć w tym siebie i wsłuchać się w swoje potrzeby. Coaching motywacyjny jest po to, by łatwiej było ci się odnaleźć w sieci możliwości, jakie masz. To swoista szkoła życia, która pozwala ci nauczyć się ciebie na nowo, z dystansem i prawdziwie. Dzięki szkoleniom motywacyjnym odkrywasz drogę, po której możesz iść tylko ty, po której nie szedł i na której nigdy nie stanie nikt inny. To właśnie coaching motywacyjny przeprowadza cię przez kluczowe pytania: Kim jestem?, Czego chcę od życia?, Czego potrzebuję do szczęścia?, Co tak naprawdę czuję?, Jaka jest moja misja? Gdy znajdziesz na nie odpowiedzi, będziesz w końcu szczęśliwy i spokojny. Coaching motywacyjny przynosi ukojenie, niesie w sobie radość i otwiera twoje prawdziwe możliwości.